Detlon oferuje rozliczanie czasu pracy kierowców.

Przemieszczanie jest podstawowym elementem funkcjonowania praktycznie każdej działalności, jednak my w charakterze prowadzący firmę, nie zawsze jesteśmy w stanie nadzorować aspekt logiczno-transportowego osobiście. Warto dodać, że tego typu kontrola w firmie jest zgodna z przyjętym prawem, które zapewnia strzeżenie spraw prywatnych oraz państwowych spółek, ale również bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo zatrudnionych obywateli.

Opracowano mnóstwo systemów służących do ewidencji pracowników, niemniej każdy z nich ma na celu nie tylko dokonywanie pomiaru czasu pracy kierowców, ale również koordynację całego przebiegu logistycznego w tym eksploatację pojazdów, ich dostępność, bądź też zużycie paliwa.

Działania te,przede wszystkim mają podstawę w na sczytywaniu danych z kart kierowcy przynajmniej raz na 28 dni bądź w szczególnych przypadkach częściej. Mechanizm ten jest bardzo ważny, jeżeli chodzi o sporządzanie rozkładu oraz rozliczania czasu pracy kierowców. Daje sposobność sporządzenia indywidualnego rozkładu czasu pracy, w którym godziny rozpoczynania i kończenia etatu mogą ulec modyfikacji, a mimo ponownego zaczęcia etatu w tej samej dobie, nadgodziny nie są naliczane.

Arcyważną rzeczą w usługach transportowych jest harmonogram jak również ewidencja czasu pracy kierowcy. Dzięki harmonizacji pracy spedytorów jesteśmy w stanie oszacować zbliżony czas potrzebny do finalizacji zamówienia, obejmujący ilość pokonanych kilometrów oraz czas przeznaczony na odpoczynek. Nie należy zapomnieć tymczasem o tym, że plan oraz czas pracy kierowców musi synchronizować się z normami obowiązującymi normami na terenie naszego państwa oraz w Europie. Przykładowo dzienny okres kierowania pojazdem między dwoma dniami odpoczynku nie może przekraczać niż 9 godzin. Respektując te przepisy, mamy niemalże pełne przekonanie funkcjonalnej pracy, w efekcie również pozytywnych transakcji.